• Polski
  • English
Regulamin

Regulamin sklepu internetowego

Sklep internetowy  Ecoline-Produkt, dostępny pod adresem ecoline-produkt.pl , prowadzony jest przez firmę Zanda Sp.z o.o.

Siedziba firmy znajduje się w 47-400 Racibórz, ul.ŁĄKOWA 8.


Regulamin zakupów

 

Sklep internetowy ecoline-produkt.pl prowadzi sprzedaż detaliczną za pośrednictwem sieci Internet. Zamówienia mogą być składane przez stronę ecoline-produkt.pl., a także poprzez serwis aukcyjny Allegro.pl.

 

Wszystkie produkty oferowane w sklepie ecoline-produkt.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

 

Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym ecoline-produkt.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

 

Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon fiskalny. Na prośbę klienta wystawiamy fakturę VAT.

 

DOSTAWA I FORMY PŁATNOŚCI

 

Zamówiony towar dostarczany jest za pośrednictwem firmy kurierskiej K-EX, INPOST

Kupujący jest obciążany kosztami dostawy Istnieje również możliwość odbioru osobistego towaru w naszym składzie magazynowym który znajduje się w Raciborzu ul.ŁĄKOWA 8

 

Możliwe są następujące formy płatności

  • Za pobraniem - gotówką kurierowi przy odbiorze towaru.
  • Za pośrednictwem systemu płatności.pl – karta kredytowa, karta płatnicza, elektroniczny przelew bankowy, przelew bankowy, przelew pocztowy
  • Przelewem- wpłata odbywa się bezpośrednio na numer konta 21 1160 2202 0000 0002 6410 8243 Bank Millennium. W momencie zaksięgowania pieniędzy na naszym koncie, paczka jest pakowana i wysyłana.
  • W sklepie firmowym - odbiór osobisty - gotówką lub kartą w trakcie odbioru osobistego w sklepie firmowym.

W przypadku zakupu pewnej części asortymentu, sklep ecoline-produkt.pl zastrzega sobie prawo do wyłączenia możliwości płatności za pobraniem.

 

Przy każdym towarze podany jest czas realizacji zamówienia. Informuje on ile dni roboczych upływa od momentu potwierdzenia zamówienia do momentu skompletowania zamówionego towaru i przygotowania go do wysyłki. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po skompletowaniu całości, tzn. po upływie najdłuższego z czasów podanych dla zamawianych produktów. Jeżeli czas realizacji okazałby się dłuższy niż podany na naszych stronach, kontaktujemy się z kupującym, aby poinformować o opóźnieniu i potwierdzić dalszą chęć realizacji zamówienia.

Termin otrzymania przesyłki = czas realizacji zamówienia + czas dostawy.

W przypadku płatności przelewem powyższy termin wydłuża się o czas realizacji przelewu.

Czas dostawy firmą kurierską - towar dostarczany jest zazwyczaj następnego dnia roboczego po dokonaniu wysyłki z naszego magazynu.

 

GWARANCJA, REKLAMACJE I ZWROTY

Wszystkie produkty posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy, obowiązującą na terenie Polski. Czas gwarancji każdego produktu widnieje w jego opisie na stronach sklepu. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta. Większość produktów posiada gwarancje realizowane bezpośrednio przez autoryzowane punkty serwisowe producentów. Dokładne adresy punktów serwisowych znajdują się na kartach gwarancyjnych dołączanych do produktów oraz na stronach internetowych producentów.

 

Wadliwy towar posiadający gwarancję należy wysłać na adres:

 

Zanda Sp.z o.o.

ul. Łąkowa 8

47-400 Racibórz

 

Do odsyłanego towaru prosimy o dołączenie paragonu lub faktury (w przypadku zakupu większej liczby towarów, jego kserokopii) oraz wniosku reklamacyjnego. Naprawiony produkt odsyłany jest do Klienta na koszt sklepu ecoline-produkt.pl

 

Sklep ponosi odpowiedzialność przez 2 lata od daty zakupu, w przypadku stwierdzenia przez klienta niezgodności towaru z umową, zgodnie z Art. 10 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z 27 lipca 2002 r. Klient traci uprawnienia określone w ww. ustawie, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi sklepu o tym fakcie.

 

W przypadku niezgodności towaru z umową reklamowany towar wraz oryginałem paragonu lub faktury (w przypadku zakupu większej liczby towarów, jego kserokopią) oraz pismem, określającym niezgodności oraz oczekiwania dotyczące sposobu realizacji naszych zobowiązań, należy odesłać na koszt sklepu za pomocą firmy kurierskiej INPOST, na adres

 

Zanda Sp.z o.o.

ul. Łąkowa 8

47-400 Racibórz

 

Określając sposób realizacji zobowiązań sklepu Klient ma prawo żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez nieodpłatną naprawę albo wymianę, chyba, że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów. Jeżeli sklep nie będzie w stanie wywiązać się z określonych żądań, Klient ma prawo domagać się stosowanego obniżenia ceny albo może odstąpić od umowy.

 

Sklep ustosunkuje się do żądań Klienta w terminie do 14 dni kalendarzowych od momentu zgłoszenia niezgodności towaru. Jeżeli sprawa będzie wymagała dodatkowych ekspertyz technicznych wykonanych przez zewnętrzne firmy, termin ten może zostać wydłużony o kolejne 14 dni. Jeżeli w ciągu 14 dni sklep nie ustosunkuje się do żądań Klienta, oznacza to, iż uznał żądanie za uzasadnione.

 

Jeżeli zgłoszenie niezgodności towaru nastąpi w ciągu 14 dni od momentu zakupu, Klient ma prawo żądać wymiany produktu na nowy w trybie przyspieszonym. Tryb przyspieszony dotyczy tylko produktów nienoszących śladów użytkowania. Jeżeli niezgodność zostanie uznana, a reklamowany towar będzie dostępny na magazynach sklepu, nowy towar zostanie wysłany w ciągu 2 dni roboczych od dostarczenia niezgodnego towaru do sklepu. Jeżeli nie będzie to możliwe, sklep zaproponuje nabywcy zwrot równowartości ceny produktu lub zaproponuje inny dostępny w sklepie towar o podobnych parametrach.

 

W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi sklep ecoline-produkt.pl

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271, art. 7), w okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, konsument ma prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyn, wysyłając stosowne oświadczenie. Zwrot powinien nastąpić wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań.

 

Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Oznacza to, że towar musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone. Dopuszczalne jest otwarcie opakowania w celu obejrzenia towaru, a towar może być używany, pod warunkiem, że to używanie nie będzie prowadziło do zmiany jego stanu. Zgodnie z ustawą, możliwość zwrotu nie dotyczy nagrań audio-wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania.

 

W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt na adres

Zanda Sp.z o.o.

ul. ŁĄKOWA 8

47-400 Racibórz

 

 

Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Jeżeli towar spełnia ww. wymagania, zostanie wystawiona faktura korygująca lub zwrot do paragonu, a pieniądze przelane na wskazane konto.

 

Użytkownik dokonujący zakupu w Sklepie ecoline-produkt.pl może dobrowolnie wyrazić zgodę na przekazanie jego danych osobowych, w tym adresu e-mail do Ceneo. oraz na przetwarzanie przez Ceneo jego danych osobowych – wyłącznie w celu wypełnienia ankiety wskazanej w punkcie 22.

 

Dane osobowe Klientów, dokonujących płatności on-line za towary nabyte w ecoline-produkt.pl, są przekazywane spółce PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-166 Poznań, ul. Grunwaldzka 182), wpisanej do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000274399, krajowa instytucja płatnicza nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, wpisana do rejestru krajowych instytucji płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem IP1/2012. Przekazanie dotyczy danych osobowych niezbędnych do zrealizowania płatności przez PayU S.A., za nabyte w ekoline-produkt.pl towary. Przekazanie następuje niezwłocznie po wyborze przez Klienta w ekoline-produkt.pl sposobu dokonania płatności w formie płatności on-line

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dołącz do nas: